REKLAMY
Conrad Hubert

Rosyjski emigrant, pochodzenia żydowskiego (1856 - 1928).

Jego prawdziwe nazwisko, to Akiba Horowitz.
Po wyemigrowaniu do Ameryki próbował swoich sił w różnych interesach: prowadził sklep z cygarami, potem restaurację, pensjonat, wreszcie sklep.

W końcu założył American Electrical Novelty and Manufacturing Company, gdzie ze swoim wspólnikiem Davidem Missel, wprowadził w roku 1898 do obrotu latarki typu flash lights, oraz pierwsze lampy do rowerów - na tych ostatnich zrobił prawdziwą fortunę.


REKLAMY

W latach 90-tych opatentował ręczną latarkę elektryczną z suchą baterią i założył firmę Eveready Flashlight Co. (poprzednik Energizer'a). Dzisiaj baterie opatrzone marką Eveready sprzedaje się na całym świecie. różne typy latarek ręcznych

Kiedyś zobaczył i zainteresował się tzw. zegarami klapkowymi. Postanowił zainwestować w produkcję jednego z zegarów skonstruowanych przez Eugene Fitcha.
Zegarowi nadał nazwę Plato - od angielskiej gry slow: plate (tablica, rycina) - Plate-o. Można też znaleźć uzasadnienie tej nazwy jako hołdu dla Platona, który nosił zegar (travel clock) w kształcie latarni, co z kolei wiązało się z dotychczasową działalnością Huberta.

Około roku 1900, Hubert nawiązał współpracę z Samuelem Sternem, emigrantem niemieckim, który działał na rynku niemieckim i to spowodowało, że produkcję zegarków klapkowych rozpoczęto również w Niemczech 

Znaki drogowe | Karta rowerowa | Karta rowerowa - to proste | Wiersze miłosne | 1000 pytań | Naj naj naj