REKLAMY
Antonio Meucci

Włoski wynalazca (1808 - 1896).

Urodził się niedaleko Florencji. Po ukończeniu studiów technicznych na Akademii we Florencji, zaczął pracę w Teatro della Pergola, przy obsłudze sceny.

Od roku 1835 podjął pracę w Hawanie na Kubie również w teatrze.

Bardzo dużo czytał literatury fachowej, wolny czas spędzał na badaniach, i w efekcie wymyślił nową metodę galwanizacji sprzętu wojskowego.


REKLAMY

W roku 1850 wyjechał do Nowego Jorku, gdzie nadal oddawał się swojej pasji wynajdywania nowych, oraz poprawianiu już istniejących wynalazków. Mimo ciągłego przesiadywania w warsztacie, niewiele miał z tego korzyści finansowych.

prototyp telefonuKiedy od roku 1855 jego żona rozchorowała się i stała się częściowo sparaliżowana, w dwa lata później skonstruował pewną formę aparatu do komunikacji głosowej, prototyp telefonu, dzięki czemu kobieta mogła (nie wychodząc z domu) porozumiewać się z mężem.

W roku 1860 zmodernizował wynalazek tak, by można było się nim porozumiewać na znaczną odległość. Zorganizował pokaz możliwości aparatu, włoskie gazety zamieściły opis urządzenia, niestety nie było go jednak stać na opłacenie patentu.

Pierwszym, który opatentował telefon elektryczny był Aleksander Bell w 1876 roku, i to jemu a nie Włochowi przypisuje się wynalezienie urządzenia 

Znaki drogowe | Karta rowerowa | Karta rowerowa - to proste | Wiersze miłosne | 1000 pytań | Naj naj naj