REKLAMY
b_150_100_16777215_0_0_images_duze6_hotel.jpg

Obiekt w którym świadczone są odpłatnie krótkookresowe usługi noclegowe.

Hotele istnieją, praktycznie odkąd człowiek stworzył cywilizację i zaczął się przemieszczać po uczęszczanych szlakach.
W starożytnym Egipcie istniały już od początku państwa faraonów. Najstarszy, którego ślady znaleziono, ma 3 tysiące lat i znajduje się w Memphis, jednej z pierwszych stolic Egiptu.

W starożytnym Rzymie zajazdy i gospody, gdzie można było zjeść i przenocować, były istotną częścią gospodarki Imperium. Niektóre miały łaźnie, pralnie, a nawet świadczyły usługi masażu.


REKLAMY

Najstarszym na świecie, działającym nieprzerwanie hotelem, hotel jest Hoshi Ryokan, który był założony przez buddyjskiego mnicha, i znajduje się w Komatsu, w Japonii.
hotel Hoshi RyokanLiczy sobie prawie 1300 lat.
Od 718 roku n.e. jest własnością jednej rodziny, zarządzało nim w tym czasie 46 pokoleń. Słynne gorące źródła należące do hotelu uzdrawiają gości od 1291 roku.
Hoshi to nie tylko najstarszy hotel, ale również najdłużej nieprzerwanie działająca firma świata.
Obecnie ten hotel posiada około 100 pokoi gościnnych, cena noclegu wynosi około 580 dolarów.


Dzisiaj hotelarstwo to jedna z najbardziej dochodowych dziedzin światowej gospodarki. Może dlatego budowane są coraz większe hotele - w Mekce powstaje obiekt, który będzie miał 10 tysięcy pokoi umieszczonych w dwunastu 45-piętrowych wieżach.
W Isfahanie znajduje się Abbasi Hotel, który był uważany za najbardziej luksusowy na świecie. Wcześniej, przez setki lat był tam karawanseraj, czyli zajazd dla karawan.

hotel Burj Al Arab JumeirahCeny w niektórych hotelach mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy - w Genewie, w Hotelu President Wilson jest apartament o powierzchni 1700 metrów kwadratowych, którego wynajęcie kosztuje prawie 300 tysięcy złotych za dobę.
W tej cenie można dostać 12 sypialni, salon z fortepianem Steinway, stół bilardowy, kuloodporne szyby, osobną windę, oraz widok na Jezioro Genewskie i Alpy.


W Polsce największy hotel to Gołębiewski w Karpaczu - ma 880 pokoi 

Znaki drogowe | Karta rowerowa | Karta rowerowa - to proste | Wiersze miłosne | 1000 pytań | Naj naj naj