REKLAMY
b_150_100_16777215_0_0_images_duze8_konkurs3.jpg

Wybory w formie zawodów mające na celu wyłonienie najpiękniejszej osoby.

Podobno już w starożytności odbywały się konkursy o miano najpiękniejszej - w mitologii greckiej o ten tytuł ubiegały się Hera, Afrodyta oraz Atena. Każda z nich uważała, że to jej się należy jabłko z napisem "dla najpiękniejszej" rzucone przez boginię Eris...
Wiesz może, która zwyciężyła?

W XIX wieku zorganizowany został pierwszy konkurs piękności z prawdziwego zdarzenia. 19 września 1888 roku, w belgijskim Spa, zorganizowano Concours de Beaute.
konkurs piękności w 1900 rokuO miano najpiękniejszej ubiegało się aż 350 uczestniczek, publiczność nie mogła ich oglądać, a o tym która jest tą naj... zadecydowano na podstawie fotografii.
Na tej "Wystawie Piękności Kobiecej" zwyciężyła Bertha Soucaret, 18-letnia Kreolka z Gwadelupy i w nagrodę otrzymała 5 tysięcy franków.

konkurs piękności z 1920 rokuW lutym 1920 roku, w Sydney w Australii, po raz pierwszy uczestniczki konkursu wystąpiły w jednoczęściowych kostiumach kąpielowych. Ten konkurs zorganizowany przez miejscową gazetę "Sunday Times" odbył się na plaży, a gazeta wyjaśniała, że celem konkursu była popularyzacja jednoczęściowych kostiumów kąpielowych, którym "żadna zdrowa osoba nie może się oprzeć".

REKLAMY

Pierwszy konkurs Miss World zorganizowany został w roku 1951, przez Erica Morleya, specjalistę od reklamy Mecca Ltd, na żądanie kierownictwa, aby zorganizować imprezę o międzynarodowym znaczeniu, zharmonizowaną z obchodami Festiwalu Brytyjskiego.

Konkurs odbył się w Londynie 19 kwietnia. Przybyło trzydzieści uczestniczek, ale tylko z pięciu krajów. Pretendentki do tytułu występowały po raz pierwszy w kostiumach bikini. Zwyciężczynią i zdobywczynią nagrody 1 tys. funtów została Miss Szwecji, dwudziestojednoletnia Kerstin "Kiki" Håkansson, córka sztokholmskiego policjanta.

konkurs piękności - Montreal 1948 rokOd roku 1952 organizowany jest międzynarodowy konkurs piękności - Miss Universe. Został założony przez kalifornijską firmę odzieżową Pacific Mills.
Jest to, obok Miss World, jeden z dwóch najbardziej prestiżowych konkursów piękności.
Oceniana jest w nim zazwyczaj uroda, a także osobowość, zaprezentowane umiejętności oraz odpowiedzi na pytania zadane przez jury konkursowe.

Od 1960 roku rozgrywany jest Miss International - jeden z czterech największych konkursów piękności.

W roku 2001 wystartował kolejny konkurs - Miss Earth – trzeci co do wielkości międzynarodowy konkurs piękności na świecie. Odbywa się co roku na Filipinach (z wyjątkami w latach 2010 i 2015). Konkurs ocenia uczestniczki pod względem urody, inteligencji i talentu. Szczególny nacisk kładzie się w tym konkursie na promowanie świadomości ekologicznej i ochrony środowiska.


W Polsce, od roku 1929 zaczęto organizować konkurs Miss Polonia. Zaledwie rok później, do tego konkursu zgłosiło się podobno grubo ponad cztery tysiące kobiet.


no, taki żart...Ciekawostka.
 Pierwsze europejskie wybory mistera odbyły się w Danii na początku XX wieku, a w jury zasiadały same kobiety. Decydujące miały okazać się "klasyczne rysy urody męskiej, elegancka, postawa i nienaganny strój".

Znaki drogowe | Karta rowerowa | Karta rowerowa - to proste | Wiersze miłosne | 1000 pytań | Naj naj naj