REKLAMY
słodycze

Popularne na całym świecie, czekoladowe cukierki w kolorowej polewie.

Wyglądają jak tabletki z kolorową skorupką i charakterystyczną literką "m".
Ich kształt i markę stworzył amerykański producent słodyczy Forrest Mars, kiedy podczas podróży do Hiszpanii zobaczył żołnierzy wojny domowej, jedzących czekoladowe kulki w powłoczce z twardego cukru - pomysł okazał się wielkim sukcesem.

W USA drażetki pojawiły się już w roku 1941 - początkowo jako element zaopatrzenia armii Stanów Zjednoczonych, wkrótce po tym wprowadzono je do obrotu publicznego.

REKLAMY

stare reklamy M&m-sówSzybko stały się hitem, bo w tych czasach, gdy klimatyzacji nie było w sklepach, domach ani w samochodach, zwykłe batoniki czekoladowe szybko się topiły pod wpływem wysokiej temperatury, przez co niezbyt nadawały się do spożycia, natomiast M&M's z takiej próby wychodziły zwycięsko.

Od roku 1954 są reklamowane jako mleczna czekolada‚ która rozpuszcza się z ustach, nie w dłoni.
Ich nazwa pochodzi od skrótu wyrażenia Mars & Murrie's będącego reklama m&m's w USApołączeniem nazwisk ich wynalazców - Forresta Edwarda Marsa i Bruce'a Murriego.

Oprócz tradycyjnych brązowych, czerwonych, zielonych i żółtych skorupek, ostatnio pojawiły się nowe kolory - różowy i szary, natomiast smak pozostaje niezmienny - mleczna lub ciemna czekolada, czasem nadziewana orzeszkami ziemnymi czy migdałami, choć i tutaj firma podejmuje nowe wyzwania - pojawiły się M & M'sy wiśniowe, czy chrupkie (nadziewane ryżem) 


Te kolorowe drażetki są tak sławne, że nawet robią o nich reklamy:

Znaki drogowe | Karta rowerowa | Karta rowerowa - to proste | Wiersze miłosne | 1000 pytań | Naj naj naj